Pięciornik Snowflake
Pięciornik Snowflake
Pięciornik Snowflake
Pięciornik Snowflake

Pięciornik Snowflake

Nr. 232987
420,00 zł
Brutto

Wysokość - 32 cm

Niezbędne akcesoria

Nawóz

Wymiary


Wysokość z doniczką - 32 cm

Wysokość bez doniczki - 24 cm

Doniczka - 25 cm
REAL FOTO - Kupując otrzymujesz drzewko przedstawione na zdjęciach.
 
Opis rośliny
 
Pięciornik (Potentilla) "Snowflake" – Krzew z rodziny różowatych, znany i uprawiany od bardzo dawna. W naturze może urosnąć nawet do 1,5 metra. Kwitnie nieprzerwanie przez pół roku – od maja do października, choć najobficiej w czerwcu i lipcu. Drobne kwiaty (o średnicy ok. 3 cm) wyrastają pojedynczo lub po kilka na końcach pędów. Pięciorniki kwitną przeważnie w różnych odcieniach żółci, ale również na biało, różowo i pomarańczowo. Gatunek ten jest łatwy w uprawie, rośnie w każdych warunkach. Idealnie nadaje się dla początkujących. Jest też odporny na mrozy i zanieczyszczenie powietrza. Pięciorniki należą do krzewów długowiecznych, dlatego są cenione często uprawiane jako bonsai. 

Stanowisko
Najlepiej słoneczne, toleruje również półcień ale wtedy słabiej kwitnie.
Podlewanie
Codziennie podczas sezonu wegetacyjnego. Mimo, iż pięciornik jest dosyć odporny na suszę nigdy nie wolno przesuszyć podłoża całkowicie.

Nawożenie
Co dwa tygodnie w okresie wegetacyjnym nawozem w płynie lub co miesiąc nawozem organicznym.
 
Przesadzanie
Co dwa lata, wczesną wiosną.  Toleruje wszystkie gleby, jednak najlepiej rośnie w dobrze przepuszczalnych, żyznych, wapiennych mieszankach.
Brak opinii.
Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.