REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

 

 I. INFORMACJE  O FIRMIE

 Sklep internetowy www.swiat-bonsai.pl prowadzony jest przez firmę:

 

Świat Bonsai

Michał Klamka

ul. Wrocławska 1

56 – 200 Góra

NIP: PL5010066606

REGON: 021552967

 

  Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem internetu.

 

  II. SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ

 

 1. Stroną dokonującą zakupów w sklepie internetowym swiat-bonsai.pl, zwaną dalej Nabywcą jest osoba fizyczna, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna, jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej, która dokonuje zakupów towarów udostępnionych w sklepie.
 2. Korzystanie z funkcjonalności sklepu wymaga posiadania komputera lub innego analogicznego urządzenia podłączonego do sieci Internet, wyposażonego w przeglądarkę internetową,
 3. Aby zamówić dowolny produkt dostępny w sklepie internetowym www.swiat-bosai.pl należy złożyć konto użytkownika podając przy tym swoje prawdziwe dane osobowe, które są niezbędne do weryfikacji zamówienia oraz do późniejszej jego realizacji. Następnie można złożyć zamówienie dodając interesujący Państwa produkt (lub kilka produktów) do swojego koszyka.
 4. Złożenie zamówienia przez Kupującego zostanie potwierdzone drogą mailową z podaniem szczegółów związanych z danymi niezbędnymi do uregulowania płatności za zamówienie. Moment złożenia zamówienia na stronie sklepu przez Kupującego jest momentem zawarcia umowy pomiędzy Sprzedającym a Kupującym.
 5. Korekty do swojego zamówienia można wprowadzać tylko przed jego zatwierdzeniem do realizacji.
 6. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją obowiązującego regulaminu.
 7. Prosimy o nieskładanie zamówień, których Państwo nie macie zamiaru realizować lub odebrać. W świetle prawa zamówienie złożone drogą elektroniczną jest równoznaczne z zawarciem umowy i obliguje do odbioru i zapłaty za towar. W trosce o dobro użytkowników wszystko IP oraz numery komputerów i czas transakcji są rejestrowane.
 8. W przypadku, jeżeli zamieszczony opis towaru jest dla Klienta niewystarczający lub Klient ma pytania dotyczące zakupów, prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.
 9. W przypadku braku wpłaty lub potwierdzenia zamówienia (przesyłki pobraniowe), po upływie 5 dni od jego złożenia, zamówienie zostanie anulowane.
 1. W przypadku braku możliwości potwierdzenia zamówienia z winy kupującego (np. błędny numer telefonu, adres) w ciągu 5 dni roboczych, zostanie ono anulowane.
 2. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych swiat-bonsai.pl zawierają podatek VAT. Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

 

III. OPISY ZDJĘCIA, WYMIARY, CENY PRODUKTÓW I OBETOŚCI PODŁOŻY

 

 1. Sklep Świat Bonsai dokłada wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne umieszczonych w sklepie produktów były zgodne z rzeczywistością. Zdjęcia produktów to ilustracje poglądowe i mogą czasami różnić się od rzeczywistego wyglądu towaru (różne ustawienia monitorów), nie zmienia to jednak jego właściwości.
 2. Wszystkie nieoryginalnie pakowane podłoża/ziemie pakowane są ręcznie - zastrzegamy sobie prawo do błędu +/- 10% objętości podanej na opakowaniu.
 3. Wymiary doniczek zaokrądlane są do pełnych centymetrów - nie używamy wartości po przecinku. Zastrzegamy sobie prawo do błędu pomiaru +/- 10%.
 4. Wymiary drzewek są przybliżone - rośliny rosną i są przycinane, więc rzeczywista wysokość i szerokość może być większa lub mniejsza niż podana w opisie drzewka.

 

IV. SPOSOBY WYSYŁKI I KOSZTY

 

 1. Zamówiony towar dostarczany jest za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL lub Poczty Polskiej. Czas realizacji zamówienia wynosi maksymalnie 2 dni robocze od momentu zaksięgowania wpłaty lub potwierdzenie zakupu poprzez płatność za pobraniem. Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy, kontaktujemy się z kupującym, aby poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia. W przypadku płatności przelewem powyższy termin może wydłużyć się o czas realizacji przelewu.
 2. Przesyłki są dostarczane Pocztą Polską zazwyczaj w ciągu 2-5 dni po dokonaniu wysyłki z naszego sklepu.
 3. Przesyłki kurierskie dostarczane są zwykle w ciągu 24h.

 

V. SPOSOBY PŁATNOŚCI

 

Możliwe są następujące formy płatności:

 

 1.  Przelew (przedpłata) na konto bankowe
 2.  Płatność elektroniczna – transferuj.pl
 3.  Pobranie – płatność przy odbiorze
 4.  Odbiór osobisty w siedzibie naszej firmy

 

Po otrzymaniu potwierdzenia na adres mailowy prosimy o dokonanie przelewu w wysokości wartości zamówienia wraz z kosztami przesyłki na podany numer rachunku bankowego w nieprzekraczalnym terminie 5 dni od złożenia zamówienia. Na bankowym poleceniu przelewu należy podać numer zamówienia internetowego. W przypadku niemożności zrealizowania przez nas zamówienia z powodu braków magazynowych lub innych przyczyn następuje zwrot wpłaconej kwoty bez dodatkowych kosztów dla kupującego.

 

Dane do przelewu:

Świat Bonsai

Michał Klamka

Ul. Wrocławska 1

56-200 Góra

 

Santander: 41 1090 1261 0000 0001 1666 0331

Kod SWIFT Banku - WBKPPLPP

 

 

VI. BEZPIECZEŃSTWO PRZESYŁKI

 

Produkty, które zostaną zamówione będą wysyłane w oryginalnym opakowaniu i dodatkowym zabezpieczającym towar w czasie transportu. Zawsze przed odebraniem przesyłki z Poczty Polskiej lub od kuriera należy sprawdzić jej stan. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan taśm lub plomb naklejonych na przesyłkę. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy towar po rozpakowaniu jest uszkodzony należy w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy.

 

VII. UBEZPIECZENIE PRZESYŁKI

 

Przesyłki rejestrowane (polecone i polecone priorytety) można reklamować po 14 dniach roboczych od momentu nadania przesyłki w najbliższym urzędzie pocztowym. Zwrot kosztów zaginionej przesyłki: do kwoty 100 PLN lub 10-krotności kwoty nadania paczki. Takie odszkodowania wypłaca Poczta Polska po zasadnej reklamacji
Przy zakupach powyżej 100 PLN proponujemy Państwu ubezpieczenie przesyłki. Koszty ubezpieczenia ponosi Kupujący i jeśli się Państwo zdecydują, podamy koszty ubezpieczenia przez maila lub telefonicznie. Warto wziąć to pod rozwagę, ponieważ jeśli zaginie duża paczka, nawet rejestrowana, a nie ubezpieczona do pełnej wartości, najwyższe odszkodowanie jakie można uzyskać to kwoty 80 - 100 PLN

Wszystkie przesyłki kurierskie DHL ubezpieczone są na kwotę - 500 zł

 

VIII. ZWROT TOWARU

 

W Przypadku gdy zamówiony towar nie odpowiada oczekiwaniom kupującego, ma on prawo do zwrotu, wymiany towaru, bez podawania przyczyny. Można tego dokonać w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Koszty wysyłki zwracanego towaru ponosi kupujący. Sprzedający po stwierdzeniu kompletności zwracanego towaru zwróci w ciągu 5-ciu dni roboczych kwotę jaką kupujący zapłacił za towar i przesyłkę.

Jeśli zwracany towar będzie nosić ślady użytkowania, kupujący zostanie obciążony kosztami użytkowania zakupionego towaru. 

IX. REKLAMACJE

 

Sklep rozpatruje reklamacje w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. W przypadku uzasadnionej reklamacji uszkodzony towar zostanie wymieniony na inny pełnowartościowy, a jeśli to będzie możliwe sklep zwróci równowartość ceny lub zaoferuje inne podobne produkty, dostępne w sklepie.

 

X. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 

Dane osobowe podane podczas zamówienia, lub realizacji zamówienia  będą przetwarzane przez administratora danych osobowych w celu realizowania usług oferowanych przez sklep, oraz w celu wypełnienia usprawiedliwionych potrzeb operatora wynikających z przepisów prawa, w szczególności w celach marketingowych dotyczących oferowanych produktów i świadczonych usług przez operatora.

Kupujący rejestrując się w serwisie, lub podając dane w celu wysyłki wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez administratora danych [dane firmy]

Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizowania usług świadczonych przez sklep oraz w usprawiedliwionych celach marketingowych dotyczących towarów oferowanych przez administratora.

Kupujący ma prawo do wglądu do swoich danych, ich poprawiania oraz do zgłoszenia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych do celów marketingowych.

Kupujący może wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej od operatora na adres e-mail podany w zamówieniu.

XI. POSTANOWIENIE KOŃCOWE

 

 1. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem jego umieszczenia 25.07.2011 w sklepie internetowym pod adresem www.swiat-bonsai.pl
 2. Operator może z ważnych przyczyn związanych z wprowadzeniem nowych funkcji do sklepu, rozszerzeniem asortymentu, lub ze zmianą przepisów obowiązującego prawa dokonać zmiany regulaminu. O zmianie powiadamia użytkowników na stronach internetowych sklepu
 3. W sprawach nieuregulowanych stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną i innych właściwych ustaw.
 4. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

 

 

 

Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.