Klon palmowy Tsuma Beni
Klon palmowy Tsuma Beni
Klon palmowy Tsuma Beni

Klon palmowy Tsuma Beni

Nr. 215288
2 100,00 zł
Brutto

Wysokość - 60 cm

Niezbędne akcesoria

Nawóz

Wymiary


Wysokość z doniczką - 60 cm

Wysokość bez doniczki - 54 cm

Doniczka - 34 x 28 cm


REAL FOTO - Kupując otrzymujesz drzewko przedstawione na zdjęciach !
Kraj pochodzenia - Japonia
 
Opis rośliny
 
Klon palmowy pochodzi z Japoni, Chin i Korei. W Polsce jest uprawiany, jednak często może przemarzać z powodów mroźnych wiatrów. Od dawna uważany za klasyczny materiał na bonsai. Odznacza się subtelnym pokrojem oraz dobrze znosi formowanie. Ze względu na takie cechy,jak efektowny układ gałęzi, delikatny kształt pięcioklapowych liści i sezonowe zmiany zabarwienia liści jest bardzo atrakcyjny.
 
Stanowisko

Światło sprzyja dobremu wybarwieniu liści wiosną i jesienią, ale latem należy osłaniać klona przed ostrymi promieniami słonecznymi i gorącym słońcem aby uniknąć przypalenia liści. Zimą chronić przed mrozami poniżej -10 stopni.
 
Podlewanie

Codziennie podczas sezonu wegetacyjnego. Unikać zraszania liści w słoneczne dni. Zimą podlewać oszczędniej jednak nie należy dopuszczać do przesuszenia.


Nawożenie

Rozpocząć nawożenie wraz z rozwojem pąków wiosną. Nawozić raz na tydzień w pierwszym miesiącu, później co dwa tygodnie do końca lata.
 
Przesadzanie

Co dwa lata wczesną wiosną, do 10 roku prowadzenia jako bonsai. Stosować standardowe podłoże.
Brak opinii.
Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.