• Nowy
Sosna Thunberga senjumaru
Sosna Thunberga senjumaru
Sosna Thunberga senjumaru

Sosna Thunberga senjumaru

Nr. 241657
490,00 zł
Brutto

Wysokość - 29 cm

Niezbędne akcesoria

Nawóz

Wymiary


Wysokość z doniczką - 29 cm

Wysokość bez doniczki - 21 cm

Doniczka - 17 cm
>
REAL FOTO - Kupując otrzymujesz drzewko przedstawione na zdjęciach.
 
Opis rośliny
 

Sosna Thunberga (Pinus thunbergii) przez Japończyków nazywana Sosną czarną dorasta w naturze do 35 metrów wysokości. Gatunek jest w Japonii bardzo popularny, często spotkać można go w parkach, ogrodach i przede wszystkim jako bonsai. Lubiany między innymi dzięki swojej ekstremalnie spękanej czerwono czarnej korze oraz ciemnozielonych igłach rosnąych parzyście.

 
Stanowisko

Gatunek bardzo światłolubny, nawet zimą powinien stać w jasnym miejscu. Brak światła może doprowadzić do prześwietlania korny lub w ekstremalnych przypadkach do odrzucania całych gałązek. Odpowiednią ilość światła powinny otrzymać również dolne partie drzewa. Sosna czarna jest odporna na mróz i złe warunki atmosferyczne, mimo to warto ją zabezpieczyć w okresie zimowym przed mrozem i mroźnym wiatrem.


Podlewanie

W okresie letnim podlewamy po przeschnięciu bryły korzeniowej. Unikać przelania, sosny dobrze znoszą krótkie okresy przesuszenia. Po takim przesuszeniu podlewamy dokładnie całą bryłę korzeniową i sprawdzamy czy woda wylatuje przez otwory drenażowe. Podczas pojawiania się nowych igieł (świeczek) podlewamy oszczędnie, dzięki czemu igły będą mniejsze.


Nawożenie

Nawozem organicznym raz w miesiącu od wiosny do jesieni (BioGold, Saidung itp.)

 
Przesadzanie

Po 2 do 5 lat od ostatniego przesadzania, wczesną wiosną z jednoczesnym przycięciem korzeni.

Brak opinii.
Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.