Ganatowiec właściwy
Ganatowiec właściwy
Ganatowiec właściwy
Ganatowiec właściwy
Ganatowiec właściwy

Ganatowiec właściwy

Nr. 231614
350,00 zł
Brutto

Wysokość - 30 cm

Niezbędne akcesoria

Nawóz

Wymiary

Wysokość z doniczką - 30 cm

Wysokość bez doniczki - 25 cm

Doniczka - 17 x 14 cm

Podstawka w komplecie - NIE !

Kraj pochodzenia - Japonia
REAL FOTO - Kupując otrzymujesz drzewko przedstawione na zdjęciach.
 
Opis rośliny

Granatowiec - Punica granatum to gatunek pochodzący ze strefy śródziemnomorskiej i Południowej Azji, jako krzew uprawiany jest od kilku tysięcy lat. Granatowiec właściwy gubi liście na zimę. W okresie wiosennym kwitnie czerwonymi kwiatami w kształcie trąbki. Liście naprzeciwległe owalne. Owoce jadalne. 


Stanowisko

W domu najlepiej w miejscu jasnym, bisko okna. Od wiosny do jesieni możemy wynieść granatowca na zewnątrz – słońce lub półcień. Granatowce wymagają spoczynku zimowego – gubią liście – w tym okresie mogą stać w miejscu bez dostępu światła w temp. 0°C – 12°C.Podlewanie

Sposób podlewania i częstotliwość jest uzależniona od pory roku. W okresie wegetacji polewany obficie. Przed podlaniem wierzchnia warstwa powinna lekko przeschnąć. W czasie kwitnienia zapotrzebowanie na wodę wzrasta. Zima mocno ograniczamy podlewanie – nie dopuszczamy jednak do bardzo mocnego przesuszenia.Nawożenie

Co dwa tygodnie od marca do października nawozem płynnym do bonsai (tylko na wilgotne podłoże) lub organicznym raz w miesiącu. Zimą nie nawozimy.


Przesadzanie

Co dwa – trzy lata wiosną tuż przed wypuszczeniem liści. Korzenie przycinamy o 1/3 długości. Podłoże dobrze przepuszczalne (mieszanka VIP lub mieszanka IGLAK) Granatowce preferują podłoże od neutralnego do lekko kwaśnego.

Brak opinii.
Produkt dodany do listy życzeń
Product added to compare.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.