Promocje

Nowości

Bestsellery

Polecane

Ostatnio przeglądane

Ostrokrzew piłkowany - Ilex serrata

cena:

560,00 zł

Nr. 181601

Wysokość - 47cm

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 56 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 56 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 16,80 zł.


Więcej informacji

Wymiary


Wysokość z doniczką - 47 cm

Wysokość bez doniczki -  37 cm

Doniczka - 19 cm

Kraj pochodzenia - Japonia

Opis rośliny
Ostrokrzewy piłkowany w naturze występuje jako krzew o wysokości do 5 metrów – gatunek pochodzi z Japonii. Posiada cienkie, skrętoległe liście przypominające liście jabłoni lub wiśni. Ostokrzew kwitnie różowymi kwiatami od maja do czerwca. Jesienią owocuje czerwonymi jagodami.

Stanowisko
Ostokrzew preferuje zarówno pełne słońce jak i półcień. Wytrzymuje temperatury do -18*C. W mroźniejsze zimy warto dobrze zabezpieczać korzenie drzewka przed przemarznięciem a koronę osłonić przed wiatrem

Podlewanie
Podlewamy regularnie, zawsze gdy przeschnie bryła korzeniowa. Każde przesuszenie objawia się zrzucaniem owoców, kwiatów oraz zwiniem liści.

Nawożenie

Płynnym nawozem od wiosny do jesieni co dwa tygodnie. Zimą nie nawozimy (Ilex serrata zimuje w stanie bezlistnym) W okresie wiosennym warto stosować nawozy organiczne – granulowane.


Przesadzanie

Co 1-2 lata – regularne przesadzanie przyśpiesza wzrost. Najlepiej rośnie w dobrze przepuszczalnej ziemi do bonsai (mieszanka VIP). Korzenie są bardzo witalne i w jeden sezon potrafią wypełnić całą doniczkę.


Komentarze ()

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwa kurieraCzas dostawyKoszt
KURIER - DHL KURIER - DHL Dostawa 1-2 dni 20,00 zł
KURIER - DHL - POBRANIE KURIER - DHL - POBRANIE Dostawa 1-2 dni 25,00 zł