Promocje

Nowości

Bestsellery

Polecane

Ostatnio przeglądane

Klon palmowy

cena:

90,00 zł

Nr. 17811

Wysokość - 44 cm

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 9 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 9 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 2,70 zł.


Więcej informacji

WYMIARYWysokość z doniczką - 44 cm
Wysokość bez doniczki -  37 cm

Doniczka - 20 x 14 cm

Podstawka w komplecie - NIE

 

OPIS ROŚLINY

 

Klon palmowy pochodzi z Japonii, Chin i Korei. W Polsce jest uprawiany, jednak często może przemarzać z powodów mroźnych wiatrów. Od dawna uważany za klasyczny materiał na bonsai. Odznacza się subtelnym pokrojem oraz dobrze znosi formowanie. Ze względu na takie cechy,jak efektowny układ gałęzi, delikatny kształt pięcioklapowych liści i sezonowe zmiany zabarwienia liści jest bardzo atrakcyjny.
 
Stanowisko:
Światło sprzyja dobremu wybarwieniu liści wiosną i jesienią, ale latem należy osłaniać klona przed ostrymi promieniami słonecznymi i gorącym słońcem aby uniknąć przypalenia liści. Zimą chronić przed mrozami poniżej -10 stopni.
 
Podlewanie:
Codziennie podczas sezonu wegetacyjnego. Unikać zraszania liści w słoneczne dni. Zimą podlewać oszczędniej jednak nie należy dopuszczać do przesuszenia.


Nawożenie:
Rozpocząć nawożenie wraz z rozwojem pąków wiosną. Nawozić raz na tydzień w pierwszym miesiącu, później co dwa tygodnie do końca lata.
 
Przesadzanie:
Co dwa lata wczesną wiosną, do 10 roku prowadzenia jako bonsai. Stosować standardowe podłoże.

Komentarze ()

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwa kurieraCzas dostawyKoszt
KURIER - DHL KURIER - DHL Dostawa 1-2 dni 16,00 zł
KURIER - DHL - POBRANIE KURIER - DHL - POBRANIE Dostawa 1-2 dni 21,00 zł